Vedlejší postavy

24. února 2012 v 19:39 | Lubi :p |  Characters, Families, Clubs
Batylda Bagshotová - Byla významná historička, autorka Dějin čar a kouzel.Bydlela v Godrikově dole,byla přítelkyní Brumbála.V 7.díle byla hlavním zdrojem pro životopis Brumbála, který napsala Rita Holoubková.Zemřela předtím než se Harry dostal do Godikova dolu.Pravděpodobně byla zabita Voldemortem. Ten její tělo použil jako úkryt pro svého hada Naginnyho, který tam měl čekat na Harryho.
Bane - je kentaur, který žije v Zapovězeném lese.
Frank Bryce - byl veterán z 2. světové války, byl zabit ve 4.díle Voldemortem.
Ernie Bourák - byl řidič v záchraném autobusu. V 6.díle byl přítomen na Brumbálově pohřbu.
Magorian - je vůdce kentaurů, kteří žijí v zapovězeném lese. V 7.díle se zúčastní závěrečné bitvy.
Nicolas Flamel - vytvořil kámen mudrců, nakonec se Flamel rozhodne ho zničit. Za nedlouho zemře se svojí manželkou. Gregorovič - byl slavný výrobce hůlek.Kdysi se stal majitelem bezové hůlky, později mu ji ukradl Grindewalld. V 7.díle ho najde Voldemort, pomocí kouzla si prohlédne vzpomínku na den kdy mu ji ukradli a pak ho zabije.

Gellert Grindelwald - byl 2. nejmocnější černokněžník všech dob,studoval v Kruvalu. Když Grindelwald získával moc, svedl s ním Brubál souboj a získal bezovou hůlku. V 7.díle ho vypátrá Voldemort a zabije ho, když mu neprozradí kde je.
Rita Holoubková - je reportérka, neregistrovaný zvěromág. V 5.díle uděla rozhovor s Harrym, v 7.díle napíše životopis o Brumbálovi.
Viktor Krum - je chytač za bulharské famfrpálové družstvo, ve 4.díle se zúčastnil turnaje tří kouzelníků. Znovu se pak objeví v 7.díle na svatbě Billa a Fleur, kde se pohádá s Xenofiliusem Láskorádem.
Xenofilius Láskorád - je otec Lenky, šéfredaktor Jinotaje. Poprvé se objeví v 7.díle na svatbě Billa a Fleur. Za to co psal v Jinotaji mu unesli Lenku, později byl uvězněn v Azkabanu.
Lenka Láskorádová - je dcera Xenofiliuse Láskoráda, studuje v Havraspáru. V 5.díle chodila do BA ( Brumbálova armáda), na konci se zúčastní bitvy na ministerstvu kouzel. V 6. díle je zklamaná že nepokračuje BA. V 7.díle se zúčastní svatby. O vánočních prázdninách ji unesou smrtijedi, nakonec ji osvobodí Dobby, který přišel na žádost Harryho. Na konci se zúčastní bitvy o Bradavice. Její jediní kamarádi jsou Harry, Ron, Hermiona, Ginny a Neville.
Ted Remus Lupin - je syn Lupina a Tonksové, po jejich smrti se o něj stará jeho babička Andromeda. Je Harryho kmotřenec. Se svým kmotrem nežije, ale chodí k nim 4x týdně na večeři.
Narcisa Malfoyová - matka Draca Malfoye, žena Luciuse.Nikdy nebyla smrtijedka. Za to že pomohla Harrymu nikdy nebyla zavřena do Azkabanu, jako její manžel a syn. Měla sestru Belatrix a Andromedu.
Olympa Maxime - je ředitelka Krásnohůlek, poprvé se objevila ve 4.díle. V 5. díle doprovází Hagrida za obry, nakonec se rozejdou. V 6.díle byla na Brumbálově pohřbu.
Ollivander - je výrobce hůlek, v 6.díle byl unesen Voldemortem, kterému prozradil vše o jeho a Harryho hůlce. V 7.díle byl osvobozen Dobbym, kterého Harry zavolal na pomoc.
Madam Rosmerta - je majitelka hostince u tří košť´at, poprvé se objevila ve 3.díle. V 6.díle byla pod kletbou Imperius.
Stan Silnička - průvodčí v záchraném autobusu. V 6.díle je zatčen jako smrtijed, v 7.díle útočí na Harryho výpravu, když se má přestěhovat od Dursleyových.Pravděpodobně byl pod kletbou Imeperius.
Hepziba Smithová - poprvé se objevila v 6.díle v myslánce. Byla bohatou čarodějkou, vlastnila pohár Helgy z Mrzimoru a medailonek Salazara Zmijozela. Pro tento pohár a medailonek ji Voldemort zabil.
Ted Tonks - je manžel Andromedy, v 7.díle byl zabit, když se skrýval před smrtijedy.
A
ndromeda Tonksová - manželka Teda, má 2 sestry Bellatrix a Narcisu. Po smrti Lupina a své dcery Tonksové se stará o jejich syna.
Bratři Peverellové
Antioch - byl nejstarší z nich. Podle pohádky si od Smrti přál bezovou hůlku, podle Brumbála ji ale spíše vytvořil sám. Byl zabit ve spánku, aby jeho vrah získal hůlku. Tak začala její krvavá historie. Na rozdíl od svých bratrů, nemá známé potomky.
Cadmus - byl prostřední bratr. Podle pohádky si od Smrti přál životodárný kámen, ale s největší pravděpodobností jej vyrobil sám. Chtěl totiž oživit dívku, kterou miloval a chtěl se s ní oženit. Ačkoli opustila svět mrtvých, nedostala se úplně do světa živých. Chvíli takhle spolu žili, ale Cadmus to nakonec nevydržel a spáchal sebevraždu, aby s ní konečně mohl být. Je předkem Gauntových a tím pádem i Voldemorta.
Ignotus - byl nejmladší bratr. Podle pohádky si od Smrti přál ńeviditelný plášt´. Na rozdíl od svých bratrů zemřel po dlouhém, spokojeném, naplněném životě a zemřel ve vysokém věku, kdy odešel se Smrtí jako starý přítel. Jeho potomkem je Harry Potter, což dělá Harryho a Voldemorta vzdálenými příbuznými.
Griphook - je skřet, zaměstnanec kouzelnické banky, poprvé se objevil v 1.díle, kdy uvedl Harryho do jeho trezoru. V 7.díle byl na útěku, později pomáhal Harrymu, Ronovi a Hermioně pomáhat se vloupat do banky, kde je nakonec zradil. Po vykradení ho zabil Voldemort a meč který svíral v ruce zmizel.
Zdroj: Wikipedia.org
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama